Medlemsförteckning

Medlemsorganisation

Kontaktperson

Affärsverket Svenska kraftnät

Marcus Liljeberg

Agima Management AB

Moa Eklöf

Bergab - Berggeologiska Undersökningar AB

Sara Ståhl

BonaCordi AB

Elisabeth Argus

Botkyrka kommun

Angela Jarlenfors

Carmenta Geospatial Technologies AB

Andreas Ahlberg

Danderyds kommun

Roger Connysson

Decerno AB

Lina Ståhl

Ekerö kommun

Henrik Rundqvist

Ellevio AB

Christofer Fransson

Ellipsoid Consulting AB

Martin Asplund

Esri Sverige AB

Sandra Wennberg

Fimbul AB

Henrik Erlandsson

Geomatikk Sverige AB

Fredrik Ek

Haninge kommun

Cecilia Pettersson

Huddinge kommun

Järfälla kommun

Heidi Lenadotter

KartLogik AB

Kent Romppala

Lantmäteriet

Mathias Rantanen

Lidingö stad

Johan Reuterham

Länsstyrelsen Stockholm

Daniel Åkesson

LS Communication

Lars Skog

Metria AB

Sofie Häljestig

Nacka kommun

Karolina Stenström

Norconsult AB

Norconsult Astando AB

Peo Krook

Norrenergi AB

Susanna Videkull

Norrtälje kommun

Martin Karlsson

Nynäshamns kommun

Krister Hedman

OX2 AB

Helena Lindberg

Ragn-Sells Treatment & Detox AB

Helena Nyman

Region Stockholm - Stockholms läns sjukvårdsområde

Charlotte Eriksson

Region Stockholm - Tillväxt- och regionplaneförvaltningen

Ann-Marie Thorgren

Region Stockholm - Trafikförvaltningen

Katja Hunn

ROCAB AB

Rune Olsson 

Salems kommun

Niclas Areteg

Sigtuna kommun

Åse Möller
Sokigo AB

Anne Lindkvist

Sollentuna kommun

Solna stad

Stockholm Exergi AB

Gabriella Skwarski

Stockholm Vatten och Avfall AB

Jenny Hylin

Stockholms stad - Stadbyggnadskontoret

Mikael Janisels

Stockholms stad - Stadsledningskontoret

 

Stockholms stad - Trafikkontoret

Pia Sköld Sahlberg

Sundbybergs stad

Jenny Illerstam

Sweco Energy AB

Ella Hagberg

Sweco Position AB

Helena Falk

Swedavia AB

Christina Wallsten

Södertälje kommun

August Hellberg

Södertörns Fjärrvärme AB

Sven-Åke Andersson

Telia Sverige AB

Monica Henriksson

TerraTec Sweden AB

Danny Ghanim

Trafikverket

Åsa Eriksson

Tyresö kommun

Peter Lund

Täby kommun

Jonas Nelson

Upplands Väsby kommun

Upplands-Bro kommun

Lina Delde

Vallentuna kommun

Tobias Pettersson

Vattenfall Services Nordic AB

Alexander Svensson

VA-utveckling i Växjö AB

Magnus Jöngren

WSP Sverige AB

Andres Dingvall Rauchwerger

Värmdö kommun

Emanuel Burman

Österåkers kommun

Jonas Nordin

 

Hedersmedlemmar

Rune Olsson - Då Rune Olsson i samband med årsmötet 2019 avgick ur GISS styrelse efter många års lång och trogen tjänst, föreslog styrelsen att utse honom till hedersmedlem. Stämman valde att följa styrelsens förslag och utsåg Rune till hedersmedlem i GISS.
Karin Ericsson - Styrelsen föreslog i samband med årsmötet 2016 att utse Karin Ericsson till hedersmedlem. Karin har varit en engagerad styrelsemedlem i föreningen i 13 år och bidragit mycket till föreningens aktiviteter och utveckling. Stämman godkände förslaget. 

 

nominera

Sök och nominera
Sök GISS stipendium


nyhetsbrev

Nyhetsbrev
Läs våra nyhetsbrev
Anmäl dig till vår e-postlista


styrelsen

Styrelsen
Styrelseprotokoll


linkedin ikon GISS på LinkedIn 
                  Ta del av information från oss